در انتظار ماشین های مدل 2018

واردات

به نظر می رسد دیگر موضوع واردات خودرو از یک بحث تجاری-اقتصادی خارج و به موضوعی سیاسی-اجتماعی تبدیل شده است که گروه های مختلف در تلاشند با وارد آوردن فشار ، نظرات و منافع خود را برآورده سازند.

به گزارش کابین کار// با وجود آنکه از زمان بسته شدن سایت ثبت سفارش، سه ماه گذشته است و دست اندرکاران واردات خودرو منتظر هستند وزارت صنعت آئین نامه ای شفاف درباره واردات خودرو ارائه کند، همچنان اخبار ضدونقیض به گوش می رسد.

وزیر جدید اقتصاد و رئیس سابق گمرک طرحی ارائه نموده است که در آن پیشنهاد شده تعرفه واردات تلفیقی از حجم موتور و ارزش خودرو باشد.

این طرح که در زمان ریاست وقت گمرک در یک سال اندی پیش نیز به دولت ارائه شده بود با وجود آنکه در آن زمان پذیرفته نشد مجددا با رفتن مدیر گمرکات کشور به وزارت اقتصاد از طرف این وزارتخانه مطرح شده است تا جایگزینی برای طرح پیشنهادی وزارت صنعت باشد. از طرفی ضرر زیادی بر شرکت های وارد کننده بابت هزینه هایی که انجام دادند اما به فروش منتهی نشد تحمیل شده است.

با توجه به پیچیدگی های ذکر شده به نظر می رسد دیگر موضوع واردات خودرو از یک بحث تجاری-اقتصادی خارج و به موضوعی سیاسی-اجتماعی تبدیل شده است که گروه های مختلف در تلاشند با وارد آوردن فشار ، نظرات و منافع خود را برآورده سازند و تنها دلیل این موضوع عدم شفاف سازی در خصوص برررسی و همچنین آئین نامه جدید واردات خودرو می باشد.

در این میان تا‌کنون بارها اخبار و شایعات درباره واردات خودرو نشر داده شده و سپس تکذیب شده است. در آخرین شایعات گفته می‌شود که ثبت سفارش خودرو تا هفته آینده بازخواهد شد‌.

پس از گذشت حدود یک ماه از آغاز کار وزیر جدید صنعت، وی تا به امروز اظهارنظری در رابطه با واردات خودرو، آیین‌نامه جدید آن و همچنین بسته ماندن ثبت سفارش خودرو نداشته است‌.

 

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

X