اخبار خودرو

عامل خرابی موتور خودروی شما چیست؟

بدون دیدگاه

خرابی موتور خودرو

فروشگاه کابین کار// موتور خودرو از جمله موارد داخل خودرو است که در صورت عدم رسیدگی به موقع آن و با ایجاد مشکلاتی که نیازمند تعمیر یا تعویض قطعه‌ای داشته باشد به پرخرج‌ترین مواردی تبدیل می‌شود که برای مالک خودرو تلقی شده و هزینه‌هایی که برای آن پرداخت می‌شود رقم‌هایی بالایی است که با گرانی‌های اخیر عملا از توان بسیاری از افراد خارج بوده و مشکلات زیادی را به همراه دارد!

اگر شما نیز دارای خودرویی حتی در حد پراید هستید و نمی‌خواهید در دام هزینه‌های میلیونی تعمیر خودرو بیفتید پیشنهاد می‌کنیم به مواردی که در ادامه اشاره خواهیم کرد توجه کرده و از این چند عمل ویرانگر که موتور خودرو را در آستانه یک بحرن جدید قرار می‌دهد، پرهیز کنید.

نکات قابل توجه

البته اگر موتور خودرو شما سالم بوده و عملکرد آن دچار مشکل نشده نیز باید توجه کنید که نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌شود عملا نکاتی است که به روان ماندن عملکردش کمک کرده و شما را برای داشتن یک خودروی بی نقص کمک می‌کند. بدیهی است در خودروهای مختلف و گران قیمت عمل به این نکات از نان شب واجب‌تر بوده و تقریبا با عمل کردن به رفتارهای بدون هزینه زیر، شما را از هزینه‌های چند میلیونی می‌رهاند.

روغن موتور عامل اصلی حیات موتور بوده و یکی از مواردی است که در صورت عدم رسیدگی به آن هزینه‌های بسیار زیادی روی دستتان خواهد ماند. یکی از اشتباهاتی که مالکان خودرو مرتکب می‌شوند این است که با عدم رسیدگی به موقع به این موضوع و یا با تصور صرفه جویی در هزینه‌ها از تعویض به موقع روغن موتور خودداری می‌کنند و و موتور خودرو دچار مشکل می‌شود. هزینه‌های تعمیر آن در خودرویی مانند سمند به چیزی در حدود 3 میلیون تومان خواهد رسید!

اغلب روغن موتورهای موجود در بازار بین 5 تا 10 هزار کیلومتر کارکرد دارند و در کیلومترهای بالاتر از این عملا با ریسک بالایی همراه است.

البته گفتنی است که حتی اگر موتور خودرو در موارد این چنینی دچار مشکل حادی نشود ولی در بلندمدت این عادت شما به ضررتان تمام خواهد شد و از کیفیت موتور می‌کاهد و در بلندمدت هزینه‌های تعمیر را روی دستتان خواهد گذاشت.

روغن موتور

از روغن موتور سینتیک برای موتور استفاده کنید و از پرداخت هزینه بالاتر برای این مورد ترس نداشته باشید چرا که در بلندمدت هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد و روان بودن موتور را برای شما به ارمغان می‌آورد.

شاید نسبت به توجه ما برای روغن و موارد مربوط به آن برای شما عجیب باشد ولی نکته اصلی اینجاست که روغن موتور و موارد این چنینی اهمیت بسیار زیادی در خودرو و موتور خودرو دارند و عدم رسیدگی و توجه به آنها عملا منجر به خرابی و هزینه‌های بسیار زیاد برای شما خواهد شد.

روشن شدن چراغ اخطار روغن نشان دهنده شروع آسیب دیدگی موتور بوده و عدم توجه به آن یعنی شروع یک ضرر سنگین و قابل توجه که قطعا برای مالک خودرو بسیار بالا خواهد بود. پایین بودن فشار روغن یا نبود روغن کافی در موتور از مواردی است که باعث روشن شدن چراغ خطر شده و در هر زمان و مکانی که هستید باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کرده و عیب‌یابی لازم را انجام دهید و هیچ کار دیگری را بر این مورد اولویت ندهید!

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
X